przekazanie jednego % potrzebującym

Na początku roku nadchodzi termin, gdy każdy obywatel rozlicza się z własnych dochodów wypełniając PIT i składając go w Urzędzie Skarbowym. Z pomocą formularza obliczany jest podatek dochodowy, jaki powinno się zapłacić. W tym dokumencie można oznaczyć, że pragniemy, by 1% podatku był podarowany na określone przez płacącego podatki konto Organizacji Pożytku Publicznego. O tym jak przekazać 1% możemy przeczytać na wielu portalach internetowych. Jest to niezwykle łatwe, wystarczy wprowadzić numer KRS organizacji, którą pragniemy wesprzeć, a reszta wylicza się już automatycznie.

Konferencja Sanitec KOŁO 03.03.2011r. Sąd konkursowy

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO

Z podatków, jakie płacimy, Rząd finansuje wielki wachlarz potrzeb, ale nie posiadamy wpływu na które organizacje są przeznaczane datki. Powierzając 1 procent z należnego podatku na wybraną organizację, z naszej kieszeni nie wypłyną kolejne finanse, a będziemy mieli poczucie, że chociaż część naszego podatku została wykorzystana zgodnie z naszym pragnieniem. Co więcej, jeżeli wyłonimy organizację z własnego otoczenia, na własne oczy zdołamy zobaczyć postępowania, do jakich się dołożyliśmy. Te dowody przekonują do tego, że powinno się przekazać 1 procent podatku – .

Mnóstwo osób szuka ciekawych faktów na ten temat temat. Dobrym rozwiązaniem będzie odwiedzić nasz serwis. Rzeczywiście warto! Przekonasz się, że nie pożałujesz!

Pozostaje jedynie wyłonić organizację jaką chcemy wspomóc.

1 procent podatku możemy przeznaczyć na wsparcie chorym dzieciom, osobom starszym, niepełnosprawnym, bezdomnym, na wyrównywanie szans edukacyjnych, na wspieranie ekologii, bądź również organizację przedsięwzięć kulturalnych. W ten sposób zdołamy wesprzeć Organizacje, które pomagają zwierzętom, niosą pomoc ofiarom tragedii, klęsk żywiołowych, konfliktów zbrojnych. Spis organizacji którym jest możliwość darować 1% podatku jest niezwykle długa.