Dlaczego ze złożeniem deklaracji podatkowej nie należy czekać na ostatnią chwilę

Termin złożenia deklaracji podatkowej zbliża się wielkimi krokami. Należy o tym pamiętać, ponieważ przekroczenie daty terminu złożenia PIT-ów naraża podatników i płatników na karne sankcje skarbowe. Ustawa za to wykroczenie przewiduje karę grzywny.

50 złotych

Autor: Chris RubberDragon
Źródło: http://www.flickr.com

Kary są wymierzane, gdyż urzędnicy starannie sprawdzają terminowość składanych zeznań podatkowych.

Jeśli zainteresował Cię nasz wpis, to chcielibyśmy zwrócić Twoja uwagę na to, że pod kolejnym linkiem oczekuje na Ciebie ciekawe zagadnienie (http://komornikolesno.pl/licytacje-komornicze/).

Co ciekawe, podatnik znacznie mniej ryzykuje dotrzymując wyznaczonego przez fiskusa terminu, a spóźniając się z zapłatą podatku, niż w sytuacji odwrotnej, gdy zapłatę uiszcza w terminie, zaś zwleka z dostarczeniem deklaracji.

Wypełniony formularz mamy możliwość wysłać do urzędu skarbowego tradycyjnie – wydrukować i zapakować do koperty lub za pomocą internetu (). Taki program PIT jest na tyle szczegółowy, iż poradzi sobie z nim nawet osoba, która na co dzień nie ma zbyt wiele do czynienia z komputerem. Podczas wypełniania zeznania podatkowego za rok ubiegły możemy uzyskać także pomoc, w jaki sposób krok po kroku odnaleźć się w programie. Aby wypełnić pity 2016, trzeba tylko posiadać internet oraz postępować krok po kroku z objaśnioną na stronie instrukcją. Zrozumiałe menu upraszcza rozliczenie bez obaw o to, że nie zostaną uwzględnione ważne informacje, które w poprawnie przygotowanym formularzu miejsca mieć nie powinny. Warto zrobić to przed ostatecznym terminem rozliczenia. Wówczas przyspieszymy spodziewany zwrot nadpłaconego podatku.

W gorączce składania deklaracji, należy także pamiętać, że spełniając obywatelski obowiązek mamy szansę by przekazać 1% podatku organizacjom użytku publicznego. Wiele organizacji czeka na ten drobny gest. Można pomóc domom dziecka, hospicjom czy schroniskom dla zwierząt – ważny link. Mimo iż 1 proc. to nieduża suma i wydawać by się mogło, że nic nie znaczy w morzu potrzeb, trzeba pamiętać, iż w skali kraju uzbierana suma może mieć wielki wpływ na los drugiego człowieka. Jeśli wypełnimy 3 rubryki w naszych zeznaniach podatkowych, to wraz z innymi, możemy zdziałać dużo dobrego.