kuchenka gazowa

Jak oraz czy w ogóle możliwa jest zmiana dostarczyciela gazu? Jak możemy to uczynić, jak wyglądają wymogi?

Wiele osób nie jest zadowolonych z usług obecnego dostarczyciela gazu i myślą o zmianie. Zastanawiają się czy jest to możliwe, i jak to możemy w ogóle zrobić? Całe szczęście jest taka możliwość i każdy może z tego skorzystać, trzeba więc dowiedzieć się, jak zrobić taką zmianę. Najpierw powinniśmy podpisać umowę z nowym, wypatrzonym przez nas, dostarczycielem, jaki działa na terenie dystrybutora. Następnie koniecznie trzeba zerwać obecną umowę ze sprzedawcą.

licznik gazu
Autor: Peretz Partensky
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy konsument posiadał do tej pory umowę kompleksową, natomiast z nowym sprzedawcą podpisał umowę jedynie na sprzedaż, to do tego trzeba również podpisać umowę o świadczenie usług dystrybuowania paliwa gazowego z dystrybutorem, czyli firmą, jaka dostarcza gaz. Podstawowym warunkiem rozwiązania takiej umowy w momencie zmiany sprzedawcy jest pływ okresu wypowiedzenia zobacz szczegóły. Po zawarciu umowy z nowym sprzedawcą należy koniecznie podać tą informację do Polskiej (Spółki przekształcanie spółek) Gazowniczej, jaka zajmuje się sieciami. Do zrobienia każdej z powyższych czynności użytkownik tak naprawdę jest w stanie upoważnić inną osobę, dajmy na to nowego sprzedawcę.

Firma dystrybucyjna jest zmuszona zezwolić nam na zmianę sprzedawcy, nie później aniżeli w okresie trzech tygodni od daty wpłynięcia zawiadomienia o zmianie sprzedawcy, poprzez odbiorcę lub też upoważnionego przez tą osobę sprzedawcę. Co ważne, zmiana sprzedawcy gazu nie powinna sprawiać zakłóceń jeśli chodzi o ciągłość dostawy paliw gazowych. Oznacza to po prostu, że nie może być tak, że jak zrezygnujemy z umowy z jedną firmą, to przez przez jakiś czas nie będziemy mieli gazu. Cały natomiast proces w związku z tym tyle trwa, ile wynosi czas wypowiedzenia u poprzedniego sprzedawcy. Najczęściej jest to jeden miesiąc.

Prezentowany artykuł niesłychanie Cię interesuje? To przejrzyj także odmienne pomocne artykuły (https://www.merazet.pl/kategoria/aparatura-laboratoryjna/analizatory/analizatory-wielkosci-czastek/), które posiadają ogromnie absorbujące informacje – wciągną Cię całkowicie.

Nowa firma zajmuje się często wszystkimi formalnościami, zaczynając od przekazania wypowiedzenia dotychczasowej umowy, po przygotowanie zawiadomienia o zmianie nazwy, aż po dostarczenie go do dotychczasowego operatora. Zawierając umowę z nowym sprzedawcą lub wypowiadając obecną, dobrze jest zapoznać się z terminami. Najważniejsze to wejście w życie nowej umowy jak również rozwiązanie wcześniejszej umowy. Zmiana sprzedawcy, czyli nowa umowa bez sprawdzenia przez konsumenta warunków rozwiązania obecnej umowy, może się wiązać z negatywnymi skutkami prawnymi, które biorą się na przykład z dublowania się kontraktów. To taka sytuacja, kiedy dotychczasowa umowa jeszcze nie wygasła, zaś kolejna już weszła w życie.