Archiwa tagu: kancelaria

kancelaria

Młotek sędziego

Fachowe wskazówki prawne dla firm – gdzie ich szukać?

Prowadzenie działalności gospodarczej nakłada na przedsiębiorcę szereg obowiązków. Powinności niestety nie kończą się jedynie na zamawianiu materiałów biurowych czy poszukiwaniu nowych rynków zbytu. Od czasu do czasu trzeba zająć się np. sprawami księgowymi. Jakby tego było mało, każdy przedsiębiorca jest odpowiedzialny za to, w jaki sposób prowadzona jest dokumentacja. Z własnego doświadczenia świetnie wiemy, że nie każdy jest orłem np. w tematyce zagadnień kadrowych.

Continue reading “Fachowe wskazówki prawne dla firm – gdzie ich szukać?” »

sąd

Rozprawa, apelacja, wyrok… – nieznajomość przepisów prawa szkodzi

Pomimo tego, że wielu ludzi sądzi, że zna się niemalże na wszystkim, w sytuacji, kiedy pojawiają się niemałe kłopoty, nasza wiedza jest weryfikowana. Doskonałym przykładem mogą być problemy natury prawnej. Większość z nas unika adwokatów jak i kancelarii, bo są to usługi kosztowne i przeważnie kojarzące się nam z nieprzyjemnymi kwestiami – rozwodem, rozdziałem majątku, problemami z prawem.

Continue reading “Rozprawa, apelacja, wyrok… – nieznajomość przepisów prawa szkodzi” »

Książki prawnicze

Adwokat jest kompetentny w obrębie prawa karnego, mając wiedzę oraz duże doświadczenie może reprezentować podobnie jak oskarżonego jak i ofiary

Każdy z nas kiedy potrzebuje wsparcia bądź konsultacji prawniczej udaje się do Kancelarii, żeby uzyskać to u profesjonalnego oraz doświadczonego fachowca. W Krakowie jest sporo Biur Adwokackich, w jakich są zatrudnieni eksperci w zakresie przepisu karnego. Jeśli zostałeś oskarżony o przestępstwo lub byłeś ofiarą przekroczenia adwokaci służą profesjonalną pomocą i poradą.

Continue reading “Adwokat jest kompetentny w obrębie prawa karnego, mając wiedzę oraz duże doświadczenie może reprezentować podobnie jak oskarżonego jak i ofiary” »

osiedle

Porady notarialne w Dąbrowie Górniczej – czyli duże miasto z rozbudowanym co do potrzeb fundamentem prawnym

Współcześnie posiadanie adekwatnego zabezpieczenia pod kątem prawnym w przypadku różnorodnych rodzajów aktywności ma wymiar nie opcjonalny, ale obligatoryjny. usługi notariuszy rok rocznie nabierają na znaczeniu.

Continue reading “Porady notarialne w Dąbrowie Górniczej – czyli duże miasto z rozbudowanym co do potrzeb fundamentem prawnym” »

kancelaria

Doradzanie się prawnika w trudnych sytuacjach

Wielu ludzi znajduje się w trudnych, z punktu widzenia prawnego, sytuacjach i nie wie, gdzie poradzić się prawnika, aby nie pozbawić się zbyt dużej ilości gotówki. Na szczęście okazuje się, że wielokrotnie prawnicy w ramach reklamy organizują darmowe porady w swoich kancelariach. Warto zatem przyjrzeć się ofertom, które ukazują się w Internecie i znaleźć choć jedno miejsce, w którym można dowiedzieć się, jak postępować w swojej niezręcznej sytuacji, którą jest konflikt z prawem. Na pewno najgorszym rozwiązaniem byłoby czekanie na cud, czyli pozostanie w bierności, która w ostateczności mogłaby doprowadzić do bardzo negatywnego sfinalizowania całych wydarzeń w sądzie. Nie trzeba zatem dysponować dużą gotówką, by móc uzyskać pomoc prawną.

Continue reading “Doradzanie się prawnika w trudnych sytuacjach” »