Każdy człowiek na pewnym etapie swojego życia myśli o ustatkowaniu się, niestety nie wszystkim się to udaje

Każda osoba na pewnym etapie swojego życia myśli o założeniu rodziny, niestety nie wszystkim się to udaje. Obecnie coraz więcej par decyduje się na rozwód.

Od strony formalnej podstawowym warunkiem do otrzymania rozwodu jest kompletny rozpad współżycia pomiędzy małżonkami. Nawet przypadki takie jak

rozwód

Autor: Cordell and Cordell
Źródło: http://www.flickr.com

zdrada, alkoholizm, bądź przypadki przemocy domowej nie są podstawą do orzeczenia rozwodu. Rozpad współżycia uważa się za zupełny w sytuacji gdy pomiędzy małżonkami zostały zerwane bazowe więzy, czyli duchowe, fizyczne oraz gospodarcze. Najprościej uzyskać rozwód w sytuacji, gdy jeden z partnerów od dłuższego czasu żyje z nowym partnerem oraz razem decydują się na wspólne życie. Nawet w takim przypadku sąd może nie zasadzić rozwodu, jeżeli wystąpią określone okoliczności m. in. jeżeli w efekcie miałoby ucierpieć małoletnie dziecko, bądź gdy rozwodu żąda jedynie strona winna rozpadu współżycia, a współmałżonek nie wyraża zgody. Bez względu na to czy między obiema stronami jest akceptacja, czy też nie, należy pomyśleć o zatrudnieniu adwokata, który zaopiekuje się naszą sprawą, por. http://magdalenagrzeskowiak.pl. Dzisiaj bez problemu możemy odnaleźć mnóstwo kancelarii adwokackich, których specjalnością są rozwody. Naturalnie przed wyborem konkretnej kancelarii należy dokładnie się zastanowić i przejrzeć dodatkowe opinie, zwłaszcza, że codziennie przechadzając się po mieście możemy zobaczyć liczne reklamy pokroju: adwokat alimenty. Sam obowiązek alimentacyjny polega na zaspokajaniu potrzeb osoby uprawnionej, w przypadku, gdy nie ma ona środków, żeby utrzymać się samodzielnie. Każdy wie, że w momencie rozwodu alimenty – kancelaria alimenty Warszawa- sprawdź to koniecznie – należą się dzieciom, ale nie tak wiele osób zdaje sobie sprawę, że obejmują one również dzieci pozamałżeńskie i rozwiedzionego małżonka, o ile nie został on obwołany za wyłącznego winnego rozpadu pożycia małżeńskiego, i znajduje się w ubóstwie.

Warto zastanowić się również nad wpływem rozwodu na nasze pociechy, badania wskazują bowiem, że jest to zawsze doświadczenie traumatyczne. Dorośli często zakładają, że jeżeli oni cieszą się z rozstania, to analogicznie potraktują to ich pociechy. Prawda jest niestety taka, że dla dziecka rozwód to zawsze przeżycie traumatyczne.

Reasumując decyzja o rozwodzie nie jest łatwą do podjęcia i zazwyczaj jest ostatecznością. Para, jaka się na to decyduje musi zdawać sobie sprawę, iż wiąże się z nią wiele formalności oraz problemów, o których nie wszyscy pamiętają. Należy także pamiętać o dzieciach, czyli tych najbardziej pokrzywdzonych, gdyż dla nich może to być zazwyczaj trauma do końca życia.