M4 z drugiej ręki – czy warto?

Bardzo wiele osób szukających mieszkania do generalnego remontu chce zakupić mieszkanie z rynku wtórnego. Można wówczas szukać we własnym zakresie, udać się do pośrednika w handlu nieruchomościami albo… do urzędu miejskiego żeby uzyskać informacje o licytacjach komorniczych.

blok mieszkalny

Autor: Robert Agthe
Źródło: http://www.flickr.com

Obowiązkiem instytucji jest podanie mieszkańcom do wiadomości informacji o istniejącej możliwości uczestnictwa w odkupieniu domów albo innych lokali własnościowych. Zgodnie z polskim prawem ogłasza to komornik Tarnowskie Góry (komornik sądowy na Tarnowskie Góry Maciej Michno) lub każde większe miasto ogłasza informacje o przetargach umieszczając rodzaj ogłoszenia czy rozporządzenia w urzędzie miasta. Od pewnego czasu informacje tego typu pojawiają się także na witrynach internetowych typu Biuletyn Informacji Publicznej. Jednak poświęcona biuletynowi strona nie jest całkiem jasna, dlatego łatwiej je znaleźć wpisując w przeglądarce frazę na przykład „licytacje komornicze Tarnowskie Góry”. szybciej szuka się mieszkań albo lokali wskazując miasto. Wyniki są wówczas krótsze i lepiej pasują do naszego zapytania.

Jeśli chcesz znaleźć artykuły na omawiany temat, to przejdź tutaj i przejrzyj pozostałe informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

W internecie funkcjonują też całe strony publikujące informacje na temat planowanych licytacjach nieruchomości i ruchomości, na których także można wpisać „licytacje komornicze Tarnowskie Góry”. Co więcej, komornicy sądowi także mają strony internetowe i publikują na nich aktualne informacje. Zanim przetarg dojdzie do skutku, wiadomość o licytacji musi być ogłoszona co najmniej 21 dni wcześniej. Licytacje tego typu odbywają się w sali konferencyjnej UM, ponieważ musi być ona dostatecznie duża, gdyby przyszło wielu chętnych ludzi. Dokumenty niezbędne do wzięcia udziału w licytacji pobiera ze strony www i osoba, która chce wziąć udział w sprzedaży tego typu, jak i komornik Tarnowskie Góry na przykład są w stanie przelicytować nawet kilkanaście lokali dziennie.

Z jakimi aspektami kupna trzeba się zmierzyć podchodząc do licytacji? Na pewno z tym, że jeżeli cena za metr nieruchomości jest śmiesznie niska, to chętnych będzie sporo. Druga kwestia – za wzięcie udziału w licytacji do wpłacenia będzie konkretna suma. Trzecia sprawa – licytacja dotycząca tego samego przedmiotu może nie być rozstrzygnięta podczas pierwszego posiedzenia. I ostatnia – wylicytowana nieruchomość z pewnością będzie w kiepskim stanie, i z tym sporo ludzi się mierzy, ale niestety, nawet kiedy nieruchomość znajduje się w ścisłym centrum miasta, zwykle sąsiedztwo jest takie, że nie za bardzo chcielibyśmy tam mieszkać.