Otwierasz witrynę online? Poznaj prawo IT

W obecnych realiach, mnóstwo naszych działań zostało przerzucone do świata internetowego. Możemy zrobić w nim zakupy, podziwiać gry komputerowe, zawrzeć nowe sympatie.

strona internetowa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Co roku powstają setki kolejnych domen, oferujących usługi różnego typu. Jeśli sam jesteś początkującym biznesmenem w sieci, warto dowiedzieć się o paru zasadach, których należy przestrzegać.
Jeśli zakładasz zwykły sklep online, gdzie internauci będą komponować własny pakiet produktów, prawo IT interesuje cie jedynie w podstawowych kwestiach. Powinieneś przede wszystkim umieścić na swej stronie informację o tym, że korzysta ona z plików cookies.

Doprawdy spodobał Ci się ten temat? Szalenie nas to cieszy. W takim razie namawiamy do kolejnych newsów – po prostu najedź na link do serwisu (https://www.dobrafirmabudowlana.com.pl/uslugi/wykonczenia-wnetrz).

Taki jest wymóg UE, za jego nieprzestrzeganie czeka nas wysoka grzywna. Ważnym jest także aby zamieścić na osobnej podstronie regulamin serwisu internetowego. Dzięki niemu będziesz mógł zabezpieczyć się przed różnego rodzaju nadinterpretacją ze strony internautów. Zasady dla wszystkich będą klarowne. Sytuacja nieco inaczej prezentuje się w chwili, kiedy na swojej witrynie tworzymy forum wymiany zdań pomiędzy internautami. W tym wypadku prawo IT o wiele łatwiej złamać, jeśli na twojej witrynie ktoś zostanie obrażony, właśnie ty jako administrator możesz ponieść konsekwencję. Dlatego w tym przypadku szczególnie bacznie trzeba ułożyć regulamin serwisu internetowego (wiecej tutaj). Trzeba także wymyślić system nagan, za każde zachowania sprzeczne z regulaminem, internauta będzie miał zakaz wypowiedzi na określony przekrój czasu. Jest to szczególnie skuteczny sposób.

Każdy, kto posiada swoją stronę www, powinien przestrzegać konkretnych zasad ułożonych dla przestrzeni wirtualnej.

Jednak w sytuacjach, gdy na naszej stronie udzielają się również osoby trzecie, prawo to jest ciężej wyegzekwować. Dlatego też warto wymyślić swój osobisty regulamin serwisu internetowego. Musza w nim być zawarte wszystkie kluczowe kwestie.