Archiwa tagu: prawnicy

prawnicy

Czym właściwie jest odpowiedzialność karna lekarza? Kiedy ma miejsce, kiedy może się pojawić?

Znaczenie zgody pacjenta jest coraz bardziej ważne, a wynika to jak najbardziej z rozwoju praw pacjenta oraz ze zmian na linii lekarz – pacjent. Jeszcze niedawno ten kontakt był dosyć paternalistyczny, teraz już robi się w większym stopniu partnerski. To oznacza, że rodzi się wiele pytań, a najważniejsza jest odpowiedzialność karna lekarza, co oznacza zabieg robiony przez lekarza bez pozwolenia pacjenta może stać się czynem karalnym?

Continue reading “Czym właściwie jest odpowiedzialność karna lekarza? Kiedy ma miejsce, kiedy może się pojawić?” »

Zawsze staramy się postępować tak, żeby nie powodować żadnych prawnych kłopotów – jednak życie nierzadko jest nieprzewidywalne

Rodakom wydaje się często, że usługa prawnika jest niezbędna przy rozwodzie lub sprawach spadkowych. Niejednokrotnie jednakże nie myślimy nawet o tym, że w dzisiejszych czasach potrzeba porady obejmuje zdecydowanie szerszy zakres.

Continue reading “Zawsze staramy się postępować tak, żeby nie powodować żadnych prawnych kłopotów – jednak życie nierzadko jest nieprzewidywalne” »

Kancelaria adwokacka z najlepszymi specjalistami w zakresie prawa – Rzeszów

Praca sporej liczby adwokatów to ich prawdziwa pasja, co widać perfekcyjnie po ich obecnych dokonaniach. Zadowolenie korzystających z ich pomocy często można znaleźć w internecie w formie opinii czy komentarzy. Niemałe doświadczenie prawników to coś, na co zwraca się dziś szczególną uwagę. Innowacyjne prowadzone miejsce jak kancelaria adwokacka rzeszów pragnie rozpropagować wśród tych, którzy z najróżniejszych względów potrzebują lub wymagają profesjonalnej pomocy.

Continue reading “Kancelaria adwokacka z najlepszymi specjalistami w zakresie prawa – Rzeszów” »

Poszukiwany prawnik o odpowiednich kwalifikacjach!

Współcześnie coraz więcej firm zastanawia się nad tym, czy nie warto by było zatrudnić kilku prawników i każdego z nich przydzielać wyłącznie do ściśle określonych zadań. Oczywiście już teraz spotykamy się z podobną sytuacją, jednak nie da się ukryć, że coraz bardziej szczegółowe zakamarki prawne zaczynają dotyczyć większych i mniejszych firm, dlatego śledzący na bieżąco wszystkie zmiany jeden jurysta może okazać się niewystarczający do załatwienia wszystkiego tego, co zrobić musimy, a co może być sprawdzone z zewnątrz przez odpowiedni urząd. Sprawy karno wykonawcze nie są wcale miłe, dlatego warto tak prowadzić swoją działalność, by ich uniknąć i żyć w spokoju.

Continue reading “Poszukiwany prawnik o odpowiednich kwalifikacjach!” »