Odpowiedź na pozew powinna spełniać ogólne warunki pisma procesowego. Odpowiedź na pozew jest też pismem procesowym mającym na celu przygotowanie rozprawy, a więc należy podać krótko stan kwestii, wypowiedzieć się co do twierdzeń strony przeciwnej i dowodów przez nią wyznaczonych, oraz wskazać dowody na poparcie swojego stanowiska w sprawie.

Zgodnie z art.
Ekscytujący tekst? Jeśli tak sądzisz, kliknij bez wahania ten link, ponieważ w witrynie (www.itb.pl/jednostka-notyfikowana.html), którą tu odnajdziesz, również jest coś ciekawego.
86 kodeksu postępowania cywilnego reprezentanci ustawowi mogą funkcjonować przed sądem sami, albo przez pełnomocników. Jeśli pozwany wyznaczał pełnomocnika, do odpowiedzi na pozew powinno się dodać pełnomocnictwo, czy też wierzytelny duplikat uprawnienia razem z odbitką dla strony przeciwnej.
Odpowiedź na pozew trzeba złożyć w biurze podawczym Sądu (zobacz więcej), albo nadać w polskiej placówce pocztowej. Za datę wpływu pisma traktuje się datę złożenia w biurze podawczym, bądź wysłania w krajowej jednostce pocztowej, nie należy nadawać przesyłki kurierskiej.Pismo winno zawierać oznaczenie sądu do którego jest kierowane, imię i nazwisko, lub nazwę stron, ich przedstawicieli prawnych i pełnomocników, oznaczenie gatunku dokumentu, meritum wniosku czy też oświadczenia, oraz dowody na poparcie przytoczonych sytuacji.