W świecie biznesu królują wzory i znaki. To dzięki nim można się wybić, zostać zapamiętanym i wybudować markę, którą poznawać będą ludzie na całym świecie.

Wszyscy wiemy, że w dzisiejszych czasach konkurencja w każdej dziedzinie jest bardzo silna. Aby zachować się na rynku i zyskać grupę stałych klientów należy zatroszczyć się o pozytywny wizerunek firmy i wypracowanie dobrze kojarzącej się marki. To właśnie marka nierzadko bywa czynnikiem, który skłania do nabycia najnowszego produktu określonej firmy. Jeśli jesteśmy zadowoleni z innych artykułów tego producenta, bez zastanowienia zakupimy jego kolejny wyrób.

Znak towarowy – klucz do sukcesu

Jedną z najważniejszych części składowych każdej marki jest oczywiście jej logo, czyli innymi słowy znak towarowy. To dzięki tym oznaczeniom w gąszczu różnorodnych produktów jesteśmy w stanie odnaleźć produkty ulubionego producenta, a ich siła oddziaływania jest tak wielka, że niektóre znaki (zobacz co to jest znak towarowy) towarowe na stałe zapisały się w kulturze masowej i są znane niemal przez ludzi żyjących na całym świecie.
prawo

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Jak zarejestrować znak towarowy?

Jeśli chcemy posiadać znak towarowy rejestracja jest procedurą, którą powinniśmy rozpocząć jak najszybciej. W Polsce przeprowadza się ją w Urzędzie Patentowym RP, który mieści się w stolicy. Znak towarowy zatrzega się na okres dziesięciu lat, ale istnieje możliwość jego przedłużania. Tu znajdziesz ofertę rejestracji znaku towarowego W związku z tym, że znak towarowy ma niebagatelny wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstwa i jej potencjalne zyski, uważa się go za jedno z najistotniejszych dóbr firmowych, które, tak jak wszystkie inne dobra, można sprzedać, przekazać lub zamienić.

By jednak móc dokonać jego sprzedaży konieczna jest wycena znaku towarowego.Potrzebujesz wyceny znaku towarowego Z racji tego, że nie istnieje jedna jasno określona metodyka wyceny, jej wykonanie najlepiej zlecić doświadczonym ekspertom. Do najczęstszych metod, które stosują fachowcy należy metoda finansowa i metoda marketingowa.

Po poradę do ekspertów warto udać się także jeśli planujemy zastrzec jeden z naszych autorskich wytworów. Wówczas powinniśmy się dowiedzieć, która forma ochrony będzie w naszym przypadku najkorzystniejsza oraz co powinniśmy wziąć pod uwagę rozważając dylemat: wzór użytkowy a wzór przemysłowy. Jaka różnica dzieli wzory użytkowe od przemysłowych W skrócie można stwierdzić, iż wzór użytkowy przeznaczony jest dla rozwiązań użytecznych, będących rzeczami materialnymi. W grę nie wchodzą zatem na przykład procesy technologiczne. Wzorem przemysłowym oznacza się z kolei charakterystyczną „powłokę” zewnętrzną określonego przedmiotu, która czyni zeń coś oryginalnego.