Wysokość składki na zakładu ubezpieczeń społecznych

Gdy jesteśmy gdzieś zatrudnieni najczęściej nie ma za dużo czasu na jakiekolwiek inne działania zawodowe. A jak wiadomo są osoby, które mają kilka etatów. Bywa, że zastanawiamy się jak one to robią, jak umieją w tak skrupulatny sposób rozporządzać swoim czasem? Ale sporo ludzi myśli również o tym, czy nie będzie to naruszało dóbr, jednej z firm. Nie chodzi tu o to, że osoba zatrudniona będzie przemęczona, ale o to, że może wykorzystywać rozwiązania istniejące w jednej z firm, w drugim z przedsiębiorstw.

dokumenty

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com

Ale by do takiej sytuacji nie dochodziło przedsiębiorca zatrudniający pracownika powinien pomyśleć o podpisaniu umowy o zakazie konkurencji. Czym jest umowa o zakazie konkurencji – hiperłącze? To umowa, która dokładnie określa niemożliwość działania na szkodę swojego pracodawcy. Ma ona na celu pewnego typu zobowiązanie się pracownika do tego, że żadna z informacji, którą poznał w firmie nie zostanie wykorzystana w jakimkolwiek innym biznesie. Umowa ta może obowiązywać też po odejściu jakiejś osoby z pracy, jednak tylko przez pewien czas. Bardzo istotne jest jednak żeby tego typu umowa była spisana i zostały złożone podpisy przez pracodawcę i pracownika. Samo oświadczenie pracownika jest w tego typu sytuacji niewystarczające.

ZUS Jeśli rozmyślamy o założeniu firmy posiadamy mnóstwo obaw. Obawiamy się czy na pewno damy sobie radę. Rozmyślamy o tym, czy w ogóle pomysł jest dobry i rozpoczynamy rozmyślać o wszystkich sprawach związanych z biurokracją, które będą nas czekały. Do tego trzeba dodać składki zus dla rozpoczynających działalność – użyteczna treść.

umowa

Autor: Victor
Źródło: http://www.flickr.com

A te wiele firm wykończyły. Ale wysokość składki zus sprawdź mój blog nie musi być wcale duża, wszystko zależy od wyboru. Musimy tylko dowiedzieć się, co i jak i na sto procent będziemy w stanie wybrać taką wysokość składki ZUS, która nas nie pogrąży. Powinniśmy pójść przed założeniem działalności do ZUS-u i tam otrzymać wszelkie informacje. Najlepiej dowiadywać się wszystkiego z pierwszej ręki. Wiadomo, że w sieci uda nam się znaleźć dużo wiadomości, ale wcale nie muszą być one wiarygodne. Dlatego tak ważne jest, żebyśmy dowiadywali się wszystkiego u źródeł. Gdy już zdobędziemy informacje, będziemy wiedzieć, co robić dalej.