Archiwa tagu: życie

życie

Porady radcy prawnego? Do czego to nam w zasadzie potrzebne?

W życiu mogą nas spotkać najprzeróżniejsze niespodzianki. Począwszy od tych pozytywnych – scheda po dalekim krewnym, wygrany los na loterii, aż po te gorsze – niecelowe spowodowanie wypadku, popadnięcie w kłopoty finansowe. Zwłaszcza przy tym drugim typie wydarzeń w naszym życiu – często się zdarza niestety, że potrzebujemy prawnika.

Continue reading “Porady radcy prawnego? Do czego to nam w zasadzie potrzebne?” »

Każda działalność gospodarcza działa według ściśle opisanych ustawami praw. W wypadku tych większych przedsiębiorstw te przepisy bywają bardziej rygorystyczne

Na duże spółki, zatrudniające po kilkaset osób niedawno spadł kolejny obowiązek.
Oczywiście, nie ma on na celu wprowadzenia nieładu ich działania, ale ma bardzo duży wpływ na poprawę chociażby ich osiągnięć finansowych.

Continue reading “Każda działalność gospodarcza działa według ściśle opisanych ustawami praw. W wypadku tych większych przedsiębiorstw te przepisy bywają bardziej rygorystyczne” »

Z jakiego powodu znaki towarowe i wynalazki są tak cenne, jakie są najważniejsze sposoby ich prawnej ochrony.

W czasach, gdy klienci coraz chętniej przy decyzji o zakupach sugerują się firmą, to loga i znaki towarowe uzyskują naprawdę dużą wartość. Niektóre z nich są obecnie wyceniane są na setki miliardów dolarów, i równocześnie rozpoznawalne przez ludzi z całego świata. Firmy bardzo dbają o znaki towarowe, przede wszystkim ochraniając je przed możliwością użycia przez konkurencję, ponieważ będą się z tym czasami wiązać naprawdę wielkie pieniądze. Jednym z podstawowych zabezpieczeń, od których się wręcz powinno zaczynać najróżniejsze działania, jest rejestracja znaku towarowego. Przy pomocy takiego zgłoszenia uzyskuje się odpowiednie prawa do korzystania ze zgłaszanego znaku, a jednocześnie pozbawia się tego prawa inne firmy. Sporo porad znajdziesz na tej stronie zastrzeżenie znaku towarowego. Dzięki temu w przypadku, kiedy jakiś inny podmiot zacząłby używać kogoś, to będzie można wystąpić o odszkodowanie. Znaki towarowe zgłasza się na jakiś czas w jednym z urzędów, jeśli chodzi o nasz kraj jest to urząd patentowy znak towarowy mający siedzibę w stolicy. Jeżeli chcesz dowiedzieć się znacznie więcej kliknij znak towarowy urząd patentowy.

Continue reading “Z jakiego powodu znaki towarowe i wynalazki są tak cenne, jakie są najważniejsze sposoby ich prawnej ochrony.” »